CA Exotika-Siam Travel

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Dovolená 2023

Prodej letních zájezdů na sezónu 2023 zahájen.
Výrazné slevy za včasný nákup!

POČASÍ

KURZOVNÍ LÍSTEK

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Švýcarský frank124.35
Japonský yen10019.84
Australský dolar116.06
Bulharský leva113.01
Egyptská libra11.43
Chorvatská kuna13.38
Indická rupie10029.75
Indoneská rupie10001.57
Kanadský dolar117.71
Marocký dirham12.44
Ruský rubl10030.53
Thajský baht10067.02
Turecká lira11.63
ID: 962782

Rumunsko - po stopách hraběte Drákuly ***

Termín: 06.05. (So) - 12.05. (Pá) 2023

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Snídaně

Cena: 8 886 Kč

Popis hotelu

Ubytování
*** hotely střední kvality - obvykle se nachází na okrajích měst nebo mimo města.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) s koupelnou, někdy s telefonem a TV.

Vybavení: na místě restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně nebo za příplatek večeře (3).

Místní kategorie 
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Tajemná Transylvánie • Most lhářů v Sibiu • hrad Vlada III. Draculy v Poienari • hrad Peleš • Bukurešť • Segešvár - místo narození Drákuly

Den 1
Odjezd z Polska dle řádu. Přejezd přes Česko a Maďarsko. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 670 km) 

Den 2
Kolem poledne příjezd do Alba Iulia, jednoho z hlavních měst Sedmihradska (Transylvánie), známého díky vynikajícím vínům. Návštěva obrovské pevnosti Alba Carolina a katedrály, ve které je pohřben János Hunyadi (v dobových pramenech nazývaný také Turkobijec nebo Bílý rytíř), sedmihradský kníže, který bojoval na straně polského krále Vladislava III. v bitvě s Turky ve Varně. V centru města se nachází katedrála Nejsvětější Trojice. Přejezd do Sibiu nazývaného městem umělců. Procházka historickým centrem, které obsahuje tři náměstí, kde jsou zdejší charakteristické budovy s „očima“. Uvidíme také radnici ze 16. století, jezuitský kostel, železný Most lhářů (podle tradice pokud někdo na mostě zalže, tak se zřítí), stejně jako slavné Národní muzeum Brukenthal. Sibiu v roce 2019 plnilo funkci Evropského hlavního města gastronomické kultury. Přejezd do hotelu v Sibiu (nebo v okolí), přenocování. Fakultativně večeře (za příplatek). (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani přejezd malebnou roklí podél řeky Olt ve směru kláštera Cozia „*“, kde uvidíme bohatě zdobený chrám s mimořádně dochovanými freskami ze 14. století. Chrám byl založen knížetem Mirčem Starým (dědečkem Vlada III. Draculy), který zde byl také pohřben. Následně se vydáme do Curtea de Argeș (Dvůr na řece Argeș) „*“, letního sídla valašských hospodářů, kde uvidíme klášter Mistra Manole, jež je neobvyklou kompilací italské renesanční architektury s byzantskými a arménskými prvky. Následně přejezd vinutou silnicí Jižních Karpat (známých také jako Transylvánské Alpy) k jezeru Vidraru. Z vyhlídkové terasy na přehradě lze (za hezkého počasí) vidět nejvyšší vrchol Rumunska - Moldoveanu. Během cesty uvidíme zříceninu hradu Vlada III. Draculy (původní postavy slavného Drákuly) v Poienari. Právě zde se podle legendy během osmanského obléhání manželka vládce vrhla do propasti, aby unikla zajetí. Údajně právě tato tragédie přispěla k transformaci nešťastného Vlada na krutého Drákulu. Následně přejezd do hlavního města Rumunska - Bukurešti, které je díky podobnosti eklektických budov a širokých městských bulvárů často nazýváno „Paříží Balkánu“. Následně se vydáme na Patriarchální horu s pravoslavnou patriarchální katedrálou a Patriarchálním palácem, stejně jako do starého města s ruinami hospodářského dvora ze 14. století se slavnou ulicí Lipscani. Přenocování v hotelu v okolí Bukurešti. Fakultativně večeře (za příplatek). (Trasa cca 380 km)

Den 4
Po snídani další prohlídka hlavního města. Program zahrnuje mimo jiné: náměstí Revoluce (místo útěku Nicolae Ceausesca z Bukurešti v roce 1989), obrovský Parlamentní palác „*” (příklad megalomanství Nicolae Ceausesca, podle Guinessovy knihy rekordů nejtěžší budova světa a největší administrativní budova na světě). Přejezd největšími bulváry města. Následně se vydáme na prohlídku „Perly Karpat“- hradu Peleš „*“ postaveného ve stylu německé renesance a pseudo-středověkého paláce Pelisor (prohlídka zvenčí), postaveného prvním rumunským králem Karlem I. Rumunským. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí města Predeal. Večer pro zájemce odjezd na tradiční rumunskou večeři (za příplatek cca 45 EUR/os.). (Trasa cca 180 km) Upozornění: tento den není v hotelu večeře - týká se to klientů, kteří si dokoupili tuto nabídku.

Den 5
Po snídani prohlídka tzv. „Bílého hradu“ ve vesnici Bran „*” umístěného na průsmyku, známějšího spíše jako „hrad hraběte Drákuly“ (podle legendy právě zde žil „kníže temnoty), i když ve skutečnosti neměl nic společného s Vladem III. Draculou. Den zakončíme v Brašově, kde navštívíme saské staré město. Uvidíme mimo jiné: náměstí Piaţa Sfatului s radnicí, okolí gotického „Černého kostela“ a budovy bývalé školy s památníkem slavného reformátora Johanna Hontera. Na cestě do tzv. Schei brány uvidíme nejužší ulici, která byla v době vlády diktátora Ceausescu v těchto místech uzavřena kvůli strachu vůdce před případným shromážděním jeho odpůrců. Na úpatí kopce uvidíme pozůstatky starého městského opevnění. Přenocování v hotelu v okolí města Predeal. Fakultativně večeře (za příplatek). (Trasa cca 140 km)
 
Den 6
Po snídani navštívíme tradiční vesnici saských osadníků v Prejmeru, ve které se přeneseme do atmosféry obranné architektury 19. století. Budeme v ní obdivovat jediný svého druhu opevněný kostel postavený za ochranu před nepřátelskými invazemi (zapsaný na seznamu UNESCO). Přejezd do Segešváru, nádherného středověkého města, ve kterém se podle legendy narodil hrabě Vlad III. Dracula. Procházka centrem (zapsaným na seznamu UNESCO), ve kterém se nacházejí dobře zachovalé středověké stavby. Ve volném čase doporučujeme navštívit Hodinovou věž se zajímavým historickým muzeem, Muzeum mučení, Muzeum střelných zbraní s malou výstavou věnovanou Drákulovi, dům, kde se v roce 1431 narodil Vlad Dracula nebo zastřešené schodiště vedoucí ke gotickému kostelu Bergkirche. Ve volném čase pro zájemce transylvánské občerstvení (za poplatek cca 30 EUR). Odpoledne odjezd do Polska. Přejezd přes Maďarsko a Slovensko. (Trasa cca 530 km)

Den 7
Příjezd do Polska v odpoledních hodinách. (Katovice cca 13:00) (Trasa cca 640 km) 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 
- Objekty označené * navštívíme uvnitř.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování viz níže (4 noci), stravování: snídaně a za příplatek 3 večeře (2., 3., 5. den zájezdu), turistický program (viz níže), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné a systém Tour guide - cca 136 EUR/os.; fakultativní výlety: tradiční rumunská večeře - cca 45 EUR/os., transylvánské občerstvení - cca 30 EUR/os.; další jídla, večeře a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli
Kód zájezdu: RUM

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Občané ČR se mohou účastnit zájezdu na základě platného občanského průkazu/cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 6 měsíců od data návratu).

06.05. (So) - 12.05. (Pá) 2023 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj
Snídaně
Letecky/
-Last minute8 886 Kč
Vybrat termín
13.05. (So) - 19.05. (Pá) 2023 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-Last minute8 886 Kč
Vybrat termín
20.05. (So) - 26.05. (Pá) 2023 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-Last minute9 642 Kč
Vybrat termín
27.05. (So) - 02.06. (Pá) 2023 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-Last minute9 895 Kč
Vybrat termín
03.06. (So) - 09.06. (Pá) 2023 - 7 dní, 6 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Autobus
-Last minute8 795 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRumunsko
MístoMamaia
HotelRumunsko - po stopách hraběte Drákuly
2 lůžkový pokoj
Termín06.05.2023 - 12.05.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Poznámka *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...