CA Exotika-Siam Travel

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Dovolená 2021

Prodej letních zájezdů na sezonu 2021 zahájen.
Výrazné slevy za včasný nákup!

Jsme členy KHK

SLEVA

 

Na všechny zájezdy koupené u naší kanceláře vám bude poskytnuta speciální sleva

 

500,-czk

 

na smlouvu,která Vám bude ihned odečtena.

 

POČASÍ

KURZOVNÍ LÍSTEK

Euro125.68
Americký dolar121.30
Britská libra129.59
Švýcarský frank123.42
Japonský yen10019.49
Australský dolar116.54
Bulharský leva113.13
Egyptská libra11.37
Chorvatská kuna13.41
Indická rupie10028.97
Indoneská rupie10001.49
Kanadský dolar117.48
Marocký dirham12.40
Ruský rubl10028.70
Thajský baht10068.32
Turecká lira12.57

Odběr novinek

ID: 867692

SETKÁNÍ S POUŠTÍ V MAROKU - AKCE SENIOR 50 ***

Termín: 27.05. (Čt) - 03.06. (Čt) 2021

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 14 980 Kč

Poloha
1. den: Přílet
Po přivítaní na letišti bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti města Casablanca, ubytování a informační schůzka s Vašim průvodcem.
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Casablanca.

2. den: Casablanca / Meknez
Dnes se vydáme na prohlídku největšího města marockého pobřeží – známé Casablanky. Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět: elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). Poté opustíme Casablanku a přes město Rabat pokračujeme do královského města Meknez, které bylo vybudováno za vlády Moulay Ismaila. Meknez je známo jako město stovek minaretů a je také zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlídneme si nejzajímavější památky starého města. Odpoledne si prohlídneme zachovalou městskou bránu Bab El Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu, mauzoleum vládce Moulaye Ismaila a náměstí El Hedhim. V průběhu prohlídky města, krátká pauza na oběd (v ceně výletu) a nakonec transfer do dalšího hotelu a ubytování.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Meknez.

3. den: Meknez / Midelt / Erfoud
Po snídani nás bude čekat další výlet, a to do pouštního města Erfoud ve východním Maroku. Vydáme se na delší cestu přes pohoří Atlas jeho cedrovými lesy, mineme zdejší lyžařské středisko Ifrane, které má přezdívku „malé Švýcarsko“ a také městečko Azrou, známe pro vývoz zemědělských produktů a ručních výrobků. Dále pokračujeme přes Errachidii a údolí Ziz, které je bohaté na palmu datlovou a také se zde každoročně koná datlový festival. Město Erfoud představuje pomyslnou bránu do pouště. Bylo vybudováno Francouzi jako administrativní centrum ve 30. letech minulého století podél řeky Ziz. Erfoud je charakteristický svými budovami z červené hlíny. Město slouží také jako dobrá základna pro cesty do skutečné Sahary, k mnohasetmetrovým dunám u nedaleké vesnice Merzouga.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Erfoud.

4. den: Erfoud / Tinghir / Ouarzazate
Dnes nás čeká přejezd do města Rissani. V tomto unikátním městě poznáme tradiční kulturu a způsob žití místních obyvatel, kteří jsou tvořeni zejména tradičními pouštními obyvateli. Rozlišíte je jednoduše díky jejich specifickému a pestrému odívání. Dá se říci, že v Rissani shlédneme typické Maroko. V celém městě je taktéž architektura typicky marocká, některé památky jsou dokonce z raného období země a jsou překrásně a pestře zdobeny. Navštívíme zde pevnost ze 17. století a pozůstatky ruin Ksar Abar. Poté budeme pokračovat do opevněného města Tinerhir (nebo také Tinghir, či arabsky Tamazight), které leží ve výšce 1342 metry nad mořem. Cestou navštívíme kouzelnou soutěsku Todra, která se nachází ve východní části pohoří Atlas. Tvoří ji masivní puklina v náhorní plošině, kudy protéká křišťálově čistá řeka Todra. V délce 40 kilometrů se zařezává do skalnatého území. V nejužším místě soutěsky se stěny kaňonu tyčí až do výše 300 metrů. Poté pokračujeme do kaňonu Dades, kde se každoročně koná festival růží. Poté nás čeká přenocování v poušti v typickém stanu.
Večeře a přenocování v typickém stanu v Ouarzazate.

5. den: Ouarzazate – Marakéš (230Km)
Po snídani nás čeká návštěva města pouštního města Ouarzazate. Toto město s těžce vyslovitelným názvem, jenž je odvozen z jazyka Tashelhit, tedy z berberského nářečí místních obyvatel, a v překladu znamená něco jako „místo bez hluku“, bývá také označováno jako Brána Sahary nebo marocký Hollywood. Atrakcí města je pěkně zdobená kasba (pevnost) Taourirt se starým palácem a starou židovskou čtvrtí na východní straně města. Poté pokračujeme do starobylé vesničky Ait Ben, která je pro svoji ucelenost a stupeň zachovalosti zapsána v dědictví Unesco. Odpoledne se pak přes vydáme na cestu do Marakéše přes impozantní průsmyk Tichka, který nabízí nádherné výhledy na okolní údolí.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrakéš.

6. den: Essaouira:
Dnes navštívíme malebné rybářské městečko Essaouira, které je rovněž zapsáno v dědictví UNESCO. Essaouira je kosmopolitní město, ve kterém se míchají kultury, náboženství i architektura z Evropy i Afriky. To můžeme nejlépe pozorovat v staré části města Medina, kterou navštívíme. Ačkoliv toto město leží na pobřeží, podíváme se i do pobřežní pevnosti Skala de la Vile, odkud se nám naskytnou krásné výhledy na přístav i oceán.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrakéš.

7. den Marakéš:
Po snídani se vypravíme na prohlídku Marrákeše, během které navštívíme nejpopulárnější historické památky města. První zastávkou bude mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Jako další nás čeká prohlídka paláce Bahia (fakultativně, za příplatek) s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Poté si vychutnáme odpočinek v krásných zahradách Agdal (fakultativně, za příplatek), které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Odpoledne se vydáme do staré čtvrti - Medina, budeme procházet bludištěm uliček a malých náměstíček až na centrální náměstí Jemaa el-Fnaa, kde se nachází světoznámé tržiště. Každý den odpoledne se celé náměstí zaplní lidovými umělci (akrobaté, kejklíři, zaklínači hadů, žongléři…) a z otevřených stánků se line vůně čerstvě připravovaného jídla a my si tak můžeme vychutnat působivou atmosféru tohoto místa. Naší poslední návštěvou budou specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou (možnost výhodných nákupů).
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrakéš.

8. den: Odlet zpět do Prahy
Dnes nás čeká transfer na letiště v Casablance a let zpět do Prahy.
Vybavení
Ubytování je zajištěno v hotelech kategorie min. 3* dle programu (1+1+1+3 noci+1 noc ve vybaveném stanu (toaleta a sprcha). Názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
Stravování
POLOPENZE: snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeře se nápoje hradí extra.
Služby za poplatek
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,- Kč / os. / pobyt
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 249,- EUR,- Eur, který obsahuje:
- Výlet Casablanca + Rabat vč. oběda (2. den)
- Výlet Meknez, Midelt, Erfoud vč. oběda (3. den)
- Výlet Rissani, Tingir, Todra vč. oběda (4. den)
- Výlet Ouarzazate, Ait Ben vč. oběda (5. den)
- Výlet Essaouira bez oběda (6.den)
- Výlet Marrákeš vč. oběda (7. den)
- Vstupy do navštívených objektů a památek (některé památky jsou extra)
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výlety
Poznámka
- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 2 000 Kč / osoba.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Podmínkou konání programu je požadovaný minimální počet účastníků.
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní. U poznávacích zájezdů nelze uplatnit speciální požadavky klientů.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety nejsou v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou programového balíčku.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 3 měsíců po návratu z krajiny.
- Místní pobytová taxa: 20 € / osoba / pobyt splatná na místě u delegáta.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Casablanca – Praha (let může být operován s přestupem)
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely
- Ubytování na 7 nocí / 8 dní v min. 3* hotelu místní kategorizace dle programu (1+1+1+3+1 noc ve vybaveném stanu(toaleta a sprcha))
- Polopenzi (snídaně a večeře)
- Dotaci vybrané země programu Senior Voyage
- Služby českého delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Místní pobytovou taxu: 20 € / osoba / pobyt splatnou na místě u delegáta
- Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Spropitné (doporučené spropitné 20 € / osoba / pobyt)
- Nápoje během jídel
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
27.05. (Čt) - 03.06. (Čt) 2021 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospěla osoba
Polopenze
Letecky/Praha
-46%Last minute14 980 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelSETKÁNÍ S POUŠTÍ V MAROKU - AKCE SENIOR 50
Dospěla osoba
Termín27.05.2021 - 03.06.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Poznámka *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: FlyDovolená s.r.o. IČO: 07869819
Vytvářím objednávku...